ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА МЕБЛЯМИ

Правильний догляд за м'якими меблями
Коли ви знаєте, як доглядати за м'якими меблями таким чином, щоб вони зберегли той зовнішній вигляд, який мали при покупці в магазині, то мимоволі звикаєте до них як до повсякденного елементу інтер'єру. Завдяки належному очищенні й обслуговуванні оббивка довго не буде псуватися і меблі прослужать вам протягом більш тривалого часу. Потрібно лише пам'ятати деякі правила і неухильно дотримуватися їх.


Вибирайте тканину правильно
Коли ви вибираєте тканину, якою повинні бути оббиті майбутні меблі, то найпершим завданням є полегшення догляду за нею. Неодмінно переконайтеся, що ви вибираєте покриття, яке підходить для вашого способу життя і доповнює його. Наприклад, синтетичні волокна є кращим вибором для елементів інтер'єру, які щодня піддаються частому впливу (тобто інтенсивно використовуються).


Захистіть оббивку
Найкраща форма захисту оббивки - оперативне усунення плям. Багато роботи робиться замість вас, коли тканина піддається обробці на заводі. При цьому використовуються спеціальні речовини, які надають їй властивості не покриватися цвіллю, «відштовхувати» воду і т.д. Також в магазинах можна (але не обов'язково) придбати спеціальні захисні покриття для оббивки - це ще одна міра захисту.
Такі дії допомагають з утриманням та доглядом за м'якими меблями, але не можуть допомогти, якщо потрібне оперативне очищення забрудненої частини. Не дозволяйте цьому дати вам помилкове відчуття безпеки. Завжди слід відчищати будь-які плями своєчасно, тому дотримуйтесь інструкцій виробника, в яких описані методи правильного догляду.


Перевертайте подушки та матраци
Ви можете продовжити термін служби м'яких меблів шляхом періодичного перевертання подушок та матраців на ліжких. Цей простий метод обслуговування дозволяє контролювати ступінь зношеності. Якщо іноді збивати подушки, то зможете надовго зберегти їх первісну форму.


Пилососьте меблі
Пилососьте м'які меблі, що  знаходиться у вашій оселі щотижня для загального очищення і видалення шару накопиченого пилу. Ви також можете використовувати кисть, щоб акуратно змахувати пил. Переконайтеся, що завжди використовуєте м'які щітки, щоб не пошкодити тканину.


Усувайте плями
Регулярний догляд, звичайно, збільшує термін служби м'яких меблів, але нерідко можуть траплятися «аварії» - такі, як поява плям (сік розлили, кава виплеснулася на оббивку і т.д.). Будь-яку «калюжу» на тканині потрібно негайно промокнути чистою ганчікрою: саме промокніть, але ніколи не тріть! Іноді цього достатньо, щоб позбутися плями повністю, особливо якщо тканина була попередньо оброблена спеціальними захисними речовинами.
Завжди переглядайте інструкцію з експлуатації миючих засобів, які хочете використовувати для усунення плям на меблях. Краще всього використовувати м'які миючі речовини, які не порушують структуру оббивки. Наносити їх на тканину необхідно за допомогою м'якої щітки круговими рухами, щоб вплив поширився на волокна. Потім проводиться сушка пилососом.
Тримайте меблі подалі від сонячного світла і шкідливих речовин. Занадто велика кількість сонячного світла може призвести до пошкодження оббивки, змушуючи її знебарвлюватися і навіть руйнуватися. Постарайтеся розташувати меблі в приміщенні так, щоб вона не перебувала на сонці протягом тривалого періоду часу. Це особливо шкідливо для шовку.
Забруднювачі повітря (такі, як дим від приготування їжі або викурених сигарет) може також завдати шкоди тканини. Не завжди легко уникнути таких сумних наслідків, однак належна вентиляція здатна допомогти вам у цьому. Вона також може усунути запахи в кімнатах, які тканина вбирає досить швидко.

 

Отже дотримуючись таких простих правил Ви надовго продовжите гарний вигляд своїх меблів.